Sejm przyjął ustawę  ,,Korytarz życia’’ i jazdę na tzw. ,, Suwak’’ 

 

Taka regulacja prawna obowiązuje w kilku państwach w Unii Europejskiej , w Polsce było prawo stosowane nie zawsze i zależało do kultury jazdy i świadomości kierujących pojazdami, teraz jest to obowiązek w prawie drogowym.

 

 

Jak tworzyć Korytarz Życia ?

 

Zbliżając się do miejsca w którym tworzy się korek a jest to jeden pas ruchu, należy zjechać jak najbliżej do prawej i zostawiamy więcej miejsca od poprzedzającego pojazdu ,co da nam to większe manewrowanie pojazdem.

W przypadku dwóch pasów ruchu w jedną stronę kierujący pojazdami po prawym pasie ruchu zjeżdżają do prawej strony a kierujący po lewym pasie ruchu do lewej strony jezdni.

Kolejny przykład trzy pasy ruchu i więcej.

Kierujący na lewym skrajnym pasie ruchu zbliża się do lewej krawędzi jezdni , pozostali z prawych pasów ruchu na bardziej prawo .

W przypadku autostrad , nie ma takiej konieczności, ponieważ istnieje pas awaryjny.

 

 

 

 

 

 

 

 

Jazda na Suwak

 

Każdy kierujący napotkał w swoim życiu z powodu remontu dróg albo korków na danym odcinku kiedy się kończy pas ruchu z prawej lub lewej strony jezdni .

Kierujący pojazdem któremu nie kończy się pas ruchu będzie miał obowiązek wpuścić z prawej lub lewej strony pojazd , kolejny za nim będzie musiał tak samo uczynić.

 

 

 

 

 

 

,,Korytarz życia'' i  ,,Jazda na suwak''

20 października 2019

Strona główna

Artykuły

O mnie

Informacje

Zaufanie

Cennik

Dodatki

Egzamin

Egzamin praktyczny 

Galeria

Galeria 2

Kontakt