Od 1 lipca wchodzą zmiany w egzaminowaniu kandydatów na kierowców , jako pierwsza część zmian . Druga część wchodzi w życie 1 stycznia 2020 roku.

Kandydaci na kierowców będą mieli ułatwione zadanie ,  między innymi wchodzą w życie zakazane do tego czasu urządzenia ułatwiające manewrowaniu pojazdem przy parkowaniu .

W pojeździe egzaminacyjnym i szkoleniowym podstawianym na egzamin państwowy będzie można posiadać kamerę cofania , czujniki cofania , lusterko opuszczane automatycznie przy cofaniu , asystent wjazdu na wzniesienie.

- możliwość zdawania na kategorię AM na trzykołowym skuterze lub quadzie.

WORD-y w Polsce nie posiadają jeszcze takich urządzeń ale w miarę kolejnych przetargów będą się pojawiać sukcesywnie w ośrodkach egzaminowania.

Osoba zdająca egzamin będzie mogła podstawić swój pojazd lub szkoleniowy na którym się uczyła z manualną skrzynią biegów lub automatyczną , pod warunkiem że pojazd będzie spełniał warunki pojazdu do szkolenia i egzaminowania.

Od 1 stycznia 2020 roku

- wyznaczona konkretna godzina egzaminu

- maksymalnie 8 egzaminów praktycznie dziennie na jednego egzaminatora , co pozytywnie wpłynie na atmosferę egzaminu i rzetelną ocenę.

 

Powodzenia na egzaminie.

 

 

 

 

 

 

Zmiany w egzaminowaniu kandydatów na kierowców kategoria B , AM

07 lipca 2019

Strona główna

Artykuły

O mnie

Informacje

Zaufanie

Cennik

Dodatki

Egzamin

Egzamin praktyczny 

Galeria

Galeria 2

Kontakt